Ministrja Gërvalla viziton Agjencinë e Regjistrimit Civil

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla sot ka vizituar Agjencinë për Regjistrimit Civil.

Ajo në këtë institucion pa nga afër fluksin e kërkesave që kanë gjatë kësaj kohe nga bashkatdhetarët që vijnë nga diaspora, si dhe shërbimet që u ofrohen atyre.

Gervalla e shoqëruar edhe nga zëvendësministrja, Liza Gashi u prit nga Blerim Camaj ushtrues detyre i drejtorit të Agjencisë për Regjistrim Civil.

Para kësaj vizitë në Këtë institucion, Gërvalla ka vizituar edhe Komisioni Qendror të Zgjedhjeve me ç’rast u informuan më shume rreth procesit të votimit për diasporën.

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla gjatë ditës së sotme do të vizitojë edhe Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, ku do të informohet për shërbimet dhe fluksin e fluturimeve nga diaspora, gjatë sezonit të pushimeve./KP/

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close