Arrestohet një person në Deçan,shkyçi kamerat e sigurisë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, meqenëse dyshohet se ka bërë shkyçjen e kamerave të sigurisë në grykën e Deçanit. Policia ka gjetur se kamerat s’kanë qenë funksionale që nga 17 maji.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se i njëjti është dërguar në mbajtje.

“Deçan 17.05.2021 – 08:27. Policia ka pranuar informacion se kamerat e sigurisë në grykën e Deçanit, nuk janë duke punuar që nga data 17.05.2021. Njësia policore ka arrit të identifikojë dhe të arrestoj të dyshuari mashkull kosovar, nën dyshimin e bazuar se ka bërë shkyçjen e kamerave. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close