Lutfi Haziri do të jetë kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit.

Atij, i është kërkuar unanimisht nga e gjithë kryesia e degës dhe strukturat lokale që të rikandidohet edhe për mandatin e tretë, raporton klan kosova.

Madje në takimin e kryesisë të mbajtur të premten një propozim për kandidaturën e Hazirit e ka dhënë edhe nënkryetari aktual Arber Ismajli që në dy muajt e fundit u përfol si emri i mundshëm për nominim nga LDK e Gjilanit.

Zyrtarizimi i nënkryetarit të LDK-së në qendër do të bëhet nga kryetari i Lidhjes, Lumir Abdixhiku, gjatë Konventes së Punës e cila për dy ditë më radhë po mbahet në degën e kësaj partie në Gjilan.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close