Pas Evropës vërshohet edhe Kina

Autoritetet në Kinë raportuar për 12 persona të vdekur dhe mbi 100,000 të evakuuar nga shtëpitë e tyre si pasojë e vërshimeve.

Dhjetëra qytete në provincën Henan, duke përfshirë kryeqytetin e kësaj province, Zhengzhou, janë prekur nga vërshimet. Pamjet që kanë qarkulluar nëpër rrjete sociale kanë shfaqur njerëzit të mbuluar në ujë deri në kraharor. Rreth 700 pasagjerë në Zhengzhou besohet se janë bllokuar në tren për 40 orë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close