Prishtina,në ditën tjetër,Direct!


“Demokracia këtë të keqe ka”thotë:B.Show “na detyron të ndëgjojmë edhe mendimin e budallenjëve.” Epo nuk ndodhi kështu mbrëmë në parlament!Nuk deshi kush ta ndigjojë askë.Të gjithë kishin mendimin e tyre dhe të gjithë mprojtën atë,secili në mënyren e vet.

11181955_1684917731745786_1372587652298910684_n12049368_1684917795079113_6011067497257854027_n

Është interesant se si populli është goxha indiferent ndaj ngjarjeve të mbrëmshme,në kuvend.
Është ana e quditshme e tërë kësaj se si populli ka krijue një indiferencë edhe ndaj gjërave që e godasin direkt në kurriz,dhe ai se ka problem të përkulet dhe e mbanë në shpinë,me shpresën se hajt se bahet një ditë mirë!

12063410_1684918331745726_6999495882309879698_n10537027_1684920895078803_8588151594839357304_n

Është edhe ana pozitive ,se sikur të jep shpresë se populli po edukohet politikisht dhe nuk po e identifikon luftën politike si diçka tragjike,por si diçka që i ndodhë edhe vendeve dhe popujve më me traditë shtetërore.se su ba nami se u gjuajt dikush me vezë,ose pse i lotuan sytë dikujt nga gazi lotësjellës.”Le të bahet ajo luftë edhe me voe e me bagla si të dojnë”Tha njani “veq mos ti rrokin armët e me u vra me njani tjetrin se teri aty zhag le ta qojnë luften politike”vazhdoi ai pak në nerva!

12065710_1684918268412399_559961836022954075_n12036775_1684918205079072_5643785306128676826_n

Dhe të gjithë ecin jetën e tyre të përditshme.Ai bënë bisnesin e tijë të vockel,ai tjetri shetinë në shesh,dikush vetëm e dikush me familje.Fëmijët luajnë lojen e tyre të futbollit mes sheshi…e Kështu ecin e ecin drejt qëllimit të tyre.

Nga e tërë kjo të gjithë diçka duhet të mësojnë,edhe politikanët edhe populli.Udhët për të arritur diku janë të ndryshme,por udha duhet ecur.

12074657_1684917638412462_7153877934234514684_n

Xhelil Arifi /Proinformacion.com

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close