UEFA Euro 2016-Suedia me fat kunder Irlandes

U mbyll në barazim 1-1 ndeshja mes Irlandës dhe Suedisë e vlefshme për Kampionatin Evropian të futbollit, Euro 2016, grupi E.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi pa gola 0-0.

ir -sw 2

Në pjesën e dytë, ishte Irlanda ajo që kaloi e para në avantazh me anë të Wesley Hoolahan, i cili shënoi një gol mjaft të bukur në minutën e 48-të.

Më pas, pas presionit në rritje të suedezëve, ishte mbrojtësi irlandez, Ciaran Clark, i cili shënoi një autogol klasik, pas një krosimi të sulmuesit suedez, Zlatan Ibrahimoviç, në minutën e 71-të.

Për këtë grup, luhet sonte edhe ndeshja Belgjikë-Itali./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close