Ronaldo i trishtuar.Islanda bëri sensacionin

Islanda ky vend i vogël ( që konsiderohet se 10% e popullsisë së saj gjendet në Francë për ta përcjellë reprezentacionin e tyre) mbi nordik bëri sensacionin e radhës në fakt barazoi në ndeshjen e sontëme në St. Etinne kundër Portugalisë së Ronaldos me rezultatin 1:1
Islanda për herë të parë në historinë e saj të futbollit ka filluar një lojë futbolli në një kampionat europian.Edhe atë as më pak e as më shumë se sa me një kundërshtarë ku luan Ronaldo,ai që konsiderohet një nga futbollistët më të mirë sot.Në stadionin e saint Etienne.


Golat i shënuan Nani në min.31′ për avantazh të Portugalisë si dhe B.Bjarnason për Islandën në min.50′.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close