A do të luajnë për Kosovën Xherdan Shaqiri dhe Adnan Januzaj?

Mediat zvicrrane njoftojnë se lojtari i Stouk City është i revoltuar me vendimin e Vladimir Petković që në vend të tij për kapiten ka em[ruar S.Lichtensteiner.
Pas tërheqjes së Gokhan Ilner ,selektori zvicrran ka vendosur që rolin e kapitenit tia jap lojtarit të Juventusit,përderisa zëvendës të tij ka bërë Granit Xhakën dhe Valon Behramin.

2016-15-6--11-08-57

Shaqiri ka thënë”Çka nëse selektori i reprezentacionit të Kosovës më dëshiron mua për Kapiten?Natyrisht që jam duke menduar për këtë” në konferencë për shtyp pas lojes me Shqipërinë.
Sipas rregullave të FIFA-s lojtarët kanë të drejtë me e ndrrue ekipin.
Këtë mundësi,e ka paralajmëruar edhe lojtari i M.United dhe reprezentues i Belgjikës ,Adnan Januzaj.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close