Romania – Zvicra 1:1.Shani Tarashaj shqiptari yll i radhës që debutoi në këtë kampionat për Zvicrren

Romania – Zvicra 1:1

Golat : 1:0 Stancu (18′ P), 1:1 Admir Mehmedi (57′)

Zvicranët nuk humbën asnjëhere orientimin pas golit të pësuar dhe kishin disa raste shumë të mira për shënim.Edhe kësaj radhe investimi i zviceranëve në lojtarë Shqiptarë u shpërblye.admir Mehmedi barazoi për Helvetikët.Në përgjithësi ishte një ndeshje e mirë e sidomos nga ana e lojtarëve zvicerranë.Lojtarët me prejardhje shqiptare bënë lojë shumë të mirë.Që nga minuta e 90 atyre iu bashkangjit edhe një lojtar tjetër me prejardhje shqiptare,nga Kosova Shani Tarashaj.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close