Anglia :Slovakia 0:0,Uellsi fshinë Rusinë me 3:0

Në grupën B në St.Etienne Slovakia dhe Anglia përfunduan lojen pa gola 0:0,pas një loje të fortë dhe ku Sllovakia me ngulm ia arriti ta ruaj barazimin dhe pa shkëlqimin në lojen e Anglisë.

Ndërsa në lojen tjetër në Toulouse Rusia u mposht keq nga ekipi tjetër nga ujdhesa Britanike Uellsi me rezultatin 0.3.

Golat i shënuan 0:1 Ramsey në min.11′,0:2 Taylor 20′ dhe 0:3 Bale në min 67′.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close