Ja Kombinimet se si mund ta festojmë që sot kualifikimin e Kombëtares

TIRANË, 21 Qershor/ATSH/-. Pas ndeshjeve  ku Uellsi fitoi në shifrat 3-0 ndaj Rusisë dhe Anglia barazoi pa gola me Sllovakinë, shpresat që Kombëtarja kuqezi të kalojë në turin tjetër të Kampionatit Europian janë edhe më të vogla.

Megjithatë kuqezinjtë mund të festojnë që sot në rast se Turqia arrin te fitojë ndaj Çekisë.

Kombinimet

  1. Turqia duhet të fitojë me Çekinë të paktën në shifrat 1-0.
  2. Gjermania duhet të fitojë ndaj Irlandës së Veriut minimumi më rezultatin 4-0.
  3. Italia duhet të fitojë ose të barazojë ndaj Republikës së Irlandës.
  4. Belgjika duhet të fitojë ndaj Suedisë, ose të njëjtën gjë duhet ta bëjë Suedia minimumi me rezultatin 4-0
  5. Islanda dhe Austria të përfundojnë në barazim.
  6. Hungaria të fitojë përballë Portugalisë me rezultatin minimal 1-0.1_0_19_283D_3FB_1_C00000_0_0_0 (5)

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close