Kroacia mundi Spanjën 2:1

Ramos dështoi në min e 71 në portierin kroat dhe nuk ia arriti të shënoj nga pika e bardhë.Tdyja skuadrat ishin të mira dhe me shanse.Në fund fitoi me meritë Kroacia e cila u mbrojt me zgjuarësi si dhe gjithnjë gjatë ndeshjes tentuan të gjenin mënyren për të shënuar dhe në fund edhe ia arritën.
Golin e epërsisë për Spanjën e shënoi Morata në min 7′ përderisa barazoi për Kroacinë Kalinic në min.72′ dhe Perisic në 87′.

1_0_19_283D_3FB_1_C00000_0_0_0

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close