Pas referndumit,ku u votua që Britania të dalë nga BE,kryeministri Cameron ka dhënë dorëheqjen

Kryeministri britanik David Cameron,para gazetarve të grumbulluar para rezidencës së tij në Downing Street ka thënë se do të bëjë gjithëçka që është e mundur që ta “qetsojë anien britanike” dhe se pret kryeministrin e ri deri nl tetor.

cameron

Siq ka thënë ai do të vazhdojë ta udhëheqë kabinetin edhe tre muajt e ardhshëm,por nuk do ta aktivizojë nenin 50 të marrveshjes së Lisabonës dhe me këtë ta qojë përpara procesin e daljes nga BE,veqsq këtë pret ta bëjë kryeministri i ri.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close