Mot me diell në fundjavë dhe vranësira të pjesëshme

PRISHTINË, 25 Qershor /ATSH/.- Mot me diell dhe vranësira të pjesëshme do mbajë gjatë dy ditëve të kësaj fundjave në Kosovë.

e14cf397-b26b-452b-bcec-911d3146da2f

Instituti Hidrometeorologjik parashikon se vranësirat vende-vende do të shoqërohen me reshje të dobëta dhe të izoluara të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16 e 20 gradë Celcius, kurse maksimalet e ditës 29-33 gradë. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-8 metra në sekondë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close