Leo Mesi tërhiqet.Nuk do të luaj më për Argjentinën…!

Leo Mesi,ky njeri i madh i futbollit siq duket është goditur edhe një here nga frustrimi,sepse ka humbur ai finalen e Copa America s’bashku me ekipin e tij kur ata u mposhten nga Kili në finalen e këtij turniri futbolli me 4:2 (0:0) pas penalltive.

Ai menjëhere pas kësaj ndeshje ka informuar se tërhiqet nga ekipi i tij nacional,Argjentina.Në fakt ai ka paralajmruar se nuk do të luaj në ndeshjet që luan argjentina në arenën ndërkombëtare,njofton AFP.Dhe ky lajm ka bërë bujën ebombës,e sidomos te tifozët anembanë botës të këtij 29 vjeçari.

4306
“Vendimin e kam marrë,dhe that’s it (kjo është kjo).Jam shumë i lodhur dhe momentalisht edhe ndjehem ashtu.Jam shumë i pikëlluar pas humbjes së fundit.Jam menduar në zhveshtore dhe kam marrë një vendim të tillë.Kam luajtur në katër finale,dhe menoj se kjo nuk është diçka për mua.Kam tentuar të jem kampion me Argjentinën dhe s’ja kam arritur”,ka thënë njëri nga futbollistët më të mirë bë botë,i cili ka luajtur 133 ndeshje dhe ka shënuar 55 gola rekord për Argjentinën.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close