Erdogan i kërkon falje Putinit,dhe kërkon vendosjen e mardhënieve miqësore

Në një njoftim nga Kremlini thuhet se Putini ka marrë një leter në të cilën Erdogan i kërkon falje për vdekjen e pilotit Rus në nëntorin e kaluar si dhe ngushëllon familjen e pilotit.

5711127ac3618803288b45ed
Zëdhënësi i Kremlinit Dimitri Peskov ka shtuar se Kryetari turk ka shprehur gjithashtu gatishmërinë që përsëri të vendosin mardhënie miqësore në mes dy vendeve.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close