UEFA EURO 2016 – Islanda e shkëlqyeshme kundër Anglisë bënë historinë e futbollit Islandez me një senzacion të radhës

Ata dhjetë përqind e popullsisë së përgjithshme e Islandës të cilët thuhet se gjenden në Francë për të përcjellur futbollistat e kombëtares së tyre në këtë kampionat kanë pasur arsye të jenë të lumtur që kanë ardhur ashtu masivisht për shkakun se reprezentacioni i tyre po i gëzon edhe ma tej me lojërat e tyre të shkëlqyeshme.Ata me një lojë impozante që treguan sonte mposhten Anglinë me rezultatin 2:1 dhe është ekipi që nuk ka pësuar ende humbje në këtë kampionat
Golat i shënuan 1:0 Roony min 5’P,1:1 R.Sigurdsson 6′ ,1:2 sigthorsson.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close