Iku edhe Bud Spencer

Aktori i njohur Italian i cili ka luajtur në një numer të madh filmash spaghetti Western si dhe në filma aksioni të punuar thjeshtë përgjatë 1960 dhe 1970-ave,i lindur si Carlo Pedersoli dhe i njohur më shumë si Bud Spenser ka ndrrua jetë në moshen 86 vjeçare,kanë bërë të njohur mediat Italiane njoftimin e familjes së tij.

tumblr_o3gxgk0zcq1qkcj94o1_1280

Babai ka vdekur sot në ora 18.15 në qetësi të plotë.Nuk kishte vuajtje dhe e tërë familja ishte pranë tij.Fjalët e tija të fundit ishin “Ju falemnderit”,ka thënë djali i tij J.Pedersoli.
Suksesin e parë ai e kishte arritur me filmin “They Call Me Trinity” përderisa kariera e tij filmore ka zgjatur me decenie të tëra.Ai gjithashtu njihet për rolet e tij në tandem me aktorin tjetër Terence Hill i cili ka lënë gjurmë edhe tek publiku ynë i filmave të atj zhanri,aksiono-Humoristik.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close