A ju kujtohet filmi i bukur vizatimor ”Libri i Xhungles”.Tani është i tmerrshëm!

Ka shumë nga ata që ju kujtohet dhe e njohin filmin e vizatuar ”Libri i Xhungles-The Jungle Book ” dhe kujtojnë si të bukur.Sepse ndermarrja e re filmike regjisorit Jon Favreau është goxha e tmerrshme.The Jungle Book është Serial filmash të vizatuar i prodhuar nga Walt Disney Productions më 1967,dhe i inspiruar nga libri i Rudyard Kipling’s me të njejtin emër.
Mowgli ky djalosh i rritur nga një familje ujqërish nuk është më i mirëpritur në xhungel por shihet si kërcënim edhe ate mu nga tigri i frikshëm Shere Khan.

The-Jungle-Book-the-jungle-book-7601455-533-400the-jungle-book

Por më së miri do e vlersoni vetë nga filmi the Jungle Book që do shfaqet 15 Prillin e ardhëm në kinema.E aty do i keni një plejadë emrash të njohur kinematografik si:Bill Murray, Ben Kingsley, Christopher Walken, and Lupita Nyong’o,Scarlett Johansson..

e07d11d844de2d65fd361999c9d5fb76052d69b5ccc1f8d62ffb70226244ede4

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close