Uellsi ndërton ëndrrën, duke prishur atë të Belgjikës

Underdogu nga Uellsi e ka “shkelmuar ” favoritin nga Belgjika jasht nga ky kampionat europian futbolli.Uellsanët e kanë fituar këtë ndeshje me një lojë të mirë dhe me zemër me 3:1 dhe në gjysmë fnale do të takohen me Portugalinë dhe do të jetë interesantë të shihet loja kundër një minimalisti tjetër siq është reprezentacioni i Portugalisë.
1:0 për Belgjikën shënoi Nainggolan min.13′,1.1 barazoi për Uellsin Williams min.31′,2:1 Robson-Kanu min 55′ dhe 3:1 për Uellsin,Vokjes min.86′.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close