Neuer,heroi i Gjermanisë në ndeshjen e sontëme kundër Italisë

Pas një pjese të fortë por jo me lojë të bukur për sy,në pjesën e dytë ,sidomos pas çerekut të parë loja mori edhe shkëlqimin dhe shanset si dhe ranë golat.Por edhe pas lojes së rrgullt dhe vazhdimeve loja përfundoi baraz,dhe të dyja ekipeve iu dasht të ballafaqohen me dramën e penalltive,nga e cila doli fitues <gjermania me 7:6.
Golat Oezil për Gjermaninë 1:0 min.65′ dhe barazoi Bonucci 78′ P.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close