Franca në gjysmëfinale.Ndeshet me Gjermaninë

Islanda kjo befasi futbollistike e këtij kampionati Europian,edhe përkundër humbjes së thellë nga nikoqiri Franca,nuk u korit dhe shënoi dy gola Sigthors 56′ dhe Bjarna 84′ dhe nga kjo ndeshje doli fituese e këtij turniri,ftuese simpatie edhe pse Franca ishte fituesi i vërtetë i ndeshjes me pesë gola të shënuar,Giroud 12′ 59′,Pogba 19′,Payet 43′,Griezmann 45′.Prap se prap kjo ndeshje kishte dy fitues në fund.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close