Dëshironi të hani Hudër,por për shkak të erës së keqe nuk doni?Ja zgjidhja

Shesh e quajn dhe edhe është vërtetuar se është e tillë si antibiotikun më të mirë natyror,por kur e konsumojmë pastaj nuk e heqim dot erën e rëndë që ajo lë, dhe të cilin duket se s’ka gjë që e heqë.E që gjithashtu mundet të hyjë edhe përmes poreve në lëkurë,gjë e cila e spjegon qëndrimin e gjatë të erës së hudrës.Mu për këtë përtypjet dhe shpërlarja e gojës me ujë nuk ndihmojnë që era të hiqet,për shkak se ngelet në mushkëri.

2016-04-7--11-55-14

Thuhet se opcioni më i mirë për të hequr qafe erën e keqe të hudrës është lëngu nga,ose i limonit,i cili i neutralizon enzimet dhe heq përfundimisht erën e keqe.Për kët pas ushqimit pini limonadë pa sheqer,ose përtypni diçka me shije limoni ose nëse mundeni si desert hani tortë limono.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close