Pesë oficerë u qëlluan për vdekje gjatë një proteste në qendër të qytetit Dallas

DALLAS – Pesë oficerë janë vrarë dhe të paktën gjashtë të tjerë u plagosën në një breshëri zjarri gjatë një demonstrate të organizuar për të protestuar kundër përfshirëjes së policisë në vrasje, kësaj jave në Minnesota dhe Luiziana, ka konfirmuar policia në Dallas .

dallas

Shefi i policisë David Brown tha se ndoshta deri në gjashtë snajperë kanë zënë pritë zbatesve të ligjit, duke goditur 10 oficerë dhe një civil.

“Duke punuar së bashku me pushkë, (ata) u vendosen në pozicione të larta në pika të ndryshme në zonën në qendër, ku marshimi ishte duke shkuar”, tha Brown.

Oficerët SWAT kanë rrethuar një nga qëlluesit në një garazh parkimi në qendër të qytetit për disa orë deri sa i dyshuari qëlloi për vdekje veten rreth ores 02:00 sipas kohës lokale, tha policia. Sulmuesi, tha shefi në një konferencë për shtyp më parë, se kishte qenë shumë jo bashkëpunues.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close