Visar ymeri:Mos i lejoni zajednicës të kontrollojë liqenin e Ujmanit dhe minierat e Trepçes

Visar ymeri:Mos i lejoni zajednicës të kontrollojë liqenin e Ujmanit dhe minierat e Trepçes

Në kuadër të fushatës së opozites gjegjësisht të Vetvendosjes,sot në hotelin “Kristal” në Gjilan u mbajt takimi i radhës me qytetarë gjilanas ,kundra “zajednicës”,ku në mes figurave tjera udhëheqëse nga opozita  ishte edhe kryetari i lëvizjes Vetvendosje Visar Ymeri.

12188928_1686940111543548_6633497244744636992_n

I cili në mes tjerash thaË”Në asnjë mënyrë nuk duhet të lejohet themelimi i zajednicës sepse ajo nuk është produkt që i shërben popullatës serbe të Kosovës por direkt interesave të Serbisë.Dhe se neser kjo zajednicë me kompetenca ekzekutive do kontrollojë resurse me interes kombëtar siq është liqeni i Ujmanit,apo pjesë nga minierat e njohura në kuadër të Trepçes”

Proinformacion.com/Xh.Arifi

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close