Gjenerali Ümit Dündar: Grushti i shtetit ka dështuar

TURQI, 16 korrik /ATSH-AFP/ – Përpjekja për grusht shteti që tronditi Turqinë mbrëmjen e djeshme dështoi, njoftoi Gjenerali Ümit Dündar, kreu i përkohshëm i ushtrisë turke, duke bërë të ditur se 104 drejtues të grushtit të shtetit janë arrestuar.

1_0_19_5274_41D_1_C00000_0_0_0 (1)

“Kjo përpjekje për grusht shteti dështoi”, u shpreh ai për median në Stamboll duke konfirmuar 90 persona, në mesin e tyre 41 policë, dy ushtarë dhe 47 civilë, të cilët ranë dëshmorë gjatë konfrontimeve të dhunshme. Presidenca turke nga ana e saj i bëri thirrje shtetasve turq në Twitter të qëndrojnë në sheshe, duke paralajmëruar kundër një vale

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close