Beyonce me numrin më të madh të nominimeve për çmimet MTV-Video Music Awards 2016!

Beyonce-MTV-VMA-2014TIRANË, 27 Korrik/ATSH/.- Beyonce ka numrin më të madh të nominimeve për çmimet MTV Video Music Awards 2016.

Lista e kandidatëve u bë publike në një lidhe të drejpërdrejtë në rrjetin social Facebook të MTV dhe është ajo mbretëresha e padiskutuar në 11 kategori. Taylor Swift nuk është e nominuar, ndërsa Kanye West ka dy mundësi. Çmimet do të jepen në 28 gusht në vendndodhjen historike Madison Square Garden.

Artistët që do të garojnë për çmimin e “Videos së Vitit”.janë Adele me “Hello”, Beyoncé me “Formation”, Drake me superhitin “Hotline Bling”, Justin Bieber con “Sorry” dhe Kanye West me albumin “Famous”.

Pas një viti me fat nga nominimet tek çmimet Taylor Swift në fakt nuk është kandiduar për asnjë çmim. Ka fituar tre ish i dashuri i saj Calvin Harris, për bashkëpunimet me Disciples dhe Rihannan.

Ja disa nga nominimet

Video e vitit
Adele – Hello
Beyoncé- Formation
Drake – Hotline Bling
Justin Bieber – Sorry
Kanye ëest –

Videoja me e mire për artistët meshkuj

Drake – Hotline Bling
Bryson Tiller – Don’t
Calvin Harris feat. Rihanna – This Is What You Came For
Kanye ëest – Famous The ëeeknd – Can’t Feel My Face

Videoja më e mirë artistet femra

Adele – Hello
Beyoncé – Hold Up Sia – Cheap Thrills
Ariana Grande – Into You
Rihanna feat. Drake – ëork Miglior

Video Hip-Hop

Drake – Hotline Bling Desiigner – Panda
Bryson Tiller – Don’t
Chance the Rapper – Angels
2 Chainz – Watch Out

Video Pop më e mira

Adele, Hello
Beyoncé, Formation
Justin Bieber, Sorry
Alessia Cara, ëild Things
Ariana Grande, Into You

Video më e mirë Rock

All Time Low, Missing You
Coldplay, Adventure of a Lifetime
all Out Boy feat. Demi Lovato, Irresistible
tëenty one pilots, Heathens
Panic! At The Disco, Victorious

Bashkëpunimi më i mirë

Beyoncé feat. Kendrick Lamar, Freedom
Fifth Harmony feat. Ty Dolla $ign, ëork From Home
Ariana Grande feat. Lil ëayne, Let Me Love You
Calvin Harris feat. Rihanna, This Is ëhat You Came For
Rihanna feat. Drake, Work

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close