Moti në Kosovë me temperatura të larta

Prizreni dhe Gjakova me 32 gradë celcius do jenë qytetet më të nxehta sot në Kosovë, pas tyre kryeqyteti Prishtina, Gjilani e Podujeva me 31 gradë dhe Peja, Ferizaj e Mitrovica me 30 gradë celcius.

istock-000047717276-medium-1024x688

Pas ditëve të para të javës me vranësira e reshje shiu nga pasditja e së enjtes e tutje do të mbajë mot me diell, ka parashikuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në vendkalimin kryesor kufitar në autostradën e kombit, në Vërmicë-Morin, në dalje nga Kosova në Shqipëri në këto momente kalohet për 10-15 minuta në kolonë deri 30 metra, bën të ditur Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar.

Policia kosovare ka bërë të ditur për ATSH se, në venkalimet kufitare Shqipëri-Kosovë qershori 2016 me më shumë se gjysëm milioni – gjithësej 507886 hyrje-dalje të personave kishte rritje fluksi për 1.52 për qind karahauar me qershorin 2015, kur kishte 500288 hyrje-dalje./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close