Po kujna po ja ninë,për prontat,e shefave bre…Krejt rrafsh!!

Xhelil Arifi


Insajderi ka ba një Pune të madhe,megjithese nuk e dimë se si e ka ba,tue korruptue dikë apo si?U kanë mirë me spjegu pak proceduren pak se si rrodhen këto informata tek Insajderi!Kështu është adet i mediave të lira….Por…Me rendësi e ka ba,dhe mirë ia ka ba!

Por çka ma tutje? Hiq kurgjo.Pse a nuk e patem nje pronto njëhere,ate të quajturen pronto 1.Dhe çka.Edhe në pronto e parë mu sikur në te dyten kishte,rrugaqeri politikanesh,nepotizem,muhabet te qarte që tregonte corruption ,sharje…dhe çka nuk Kishte..Dhe kurkujt asgje,uUqune qaty do qytetar me protestu sa me thane e që edhe kesaj here po ndodhe e njëjta me do idealista e do tjerë që duhet me i arsyetu paret që i kanë marrë për ojq.Dhe Jo se po ndeshkohet dikush apo se po ndodhë e po ja Marrin privilegjet dikujt por Po me doket veqse po i shtohen ,perveq kesaj dalja dhe buja nëpër media,me sa duket vetem se po ja shton popullaritetin,ketyre fare politikanëve.S’ka cka Mendon njeriu tjetër nga kjo që u cek më lartë kur degjon nje grup te rinjesh teksa bisedojne per aferen dhe shkepen se keshuri,kur permendin fjalet e poltikanve te pergjuar…shpesh duke i cituar.A njeve qysh ia shilojeke”,Dhe merr hov e keshmja mes shokëve-hohiooo.

Kur I degjon keto,dhe kur e ka parasysh se cfare ndodhi pas asaj aferës së parë e ke me te qarte se perveq ndoshta pak popularitet per Insajderin tjetër gja s’ke çka Pret.
Pse ju kujtoni se nuk e dinë ata se çfarë populli jemi ne.Se çfarë elektorati kanë ata.Neve motiii na i kanë ,(më falni shprehjen” tredhur mendjen dhe të menduarit dhe të shprehurit e lirë.Neve na kanë mësuar dhe edukuar mwe dekada se duhet të kënaqemi me pak,me aq sa na japin dhe nuk duhet të kërkojmë ma shumë se mund të ngelemi edhe pa atë kashoren që kemi!

…Dhe kështu ky popull zihet, e përbihet,e këndej i fyhet edhe qenia e tij (jo intelegjenca) e ai kshyrë tërë ditën e natën seriale turke,dhe ban aplauz për mirëqenien dhe intrigat e dynjasë e sa për veti..kryet n’zallë si makushi duke pritë se një ditë do të bahet mirë vetvetiu!!!

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close