Majlinda, fiton meçin e parë në Lojërat Olimpike

Asaj iu kanë dashur vetëm 30 sekonda për ta mposhtur zvicrranen Evelye Tschopp,dhe kështu akmpionja e botës në Judo,për të kaluar në çerekun e finales.

08982800_26053600

Ajo,kampionia e botës,Mailinda Kelmendi me Ipon e ka shënuar fitoren e parë në kuadër të Lojërave Olimpike që po mbahen në Brazil ,dhe i duhen edhe tre fitore,për medalje të artë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close