Erdogan në përqafim të Putinit!Të marten do vizitoj Moskën

Kryetari turk Erdogan siq duket iu ka gëzuar së tepërmi vizitës së paralajmëruar rusisë së Putinit ,dhe këtë e paralajmron me pompzitetin më të madh.
Ai të martën do të udhëtojë për në Moskë,dhe prt që bisedimet me Putinin ti hapin faqe të reja mardhënieve dy palëshe.Ai ka thënë se Bashkimi Europian ka 35 vjet që po e mundon Turqinë.

erd put

“Kjo do të jetë vizitë historike,një fillim i ri.Besoj se me bisedimet me mikun tim Putin do të hapim një faqe të re në mardhëniet tona bilaterale.Vendet tona kanë për të bërë mjaft,së bashku”, i ka thënë Erdogan agjensisë Ruse të lajmeve TASS.

Ai ka thënë se Bashkimi Europian po u “bënë bisht” premtimeve,dhe po e mundon Turqinë veq 53 vjet me radhë!
Ai në intervistën dhënë drejtorit gjeneral të agjensisë TASS,Mihail Gusman,ka thënë se pjesmarrja e Rusisë është e një rëndësie vitale për gjetjen e zgjidhjes së problemit sirian.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close