Nga regjistrimet e marra nga avioni që urrëzua në Sinai nuk ka të dhëna se ka pasë goditje nga jashtë

CAIRO (Reuters) – Avioni rus që u rrëzua në Egjipt nuk ishte goditur nga jashtë dhe piloti nuk e ka bërë një telefonatë i shqetësuar para se ai u zhduk nga radari, tha të hënën një burim nga komiteti i analizimit dhe regjistrimit të fluturimiit.

A flower is seen near debris at the crash site of a Russian airliner in al-Hasanah area in El Arish city, north Egypt, November 1, 2015. REUTERS/Mohamed Abd El Ghany

Burimi nuk pranoi të japë më shumë hollësi, por komentet e tij të bazuar në shqyrtimin paraprak të kutive të zeza të nxjerra nga A321 Airbus që u rrëzua në Gadishullin e Sinait të shtunën duke vrarë të gjithë 224 njerëzit në bord.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close