Itali-257 numri i të vdekurve nga tërmeti

ROMË, 25 gusht /ATSH-ANSA/ – Arrin në 247 numri i të vdekurve, sipas bilancit të fundit të publikuar nga departamenti i Policisë Civile.

base_image

Viktimat janë 190 në Reatino dhe 57 në Ascolano, ndërsa në orën 5:17 u regjistrua një tjetër tërmet me manjitudë 4,5 ballë Righter, që preku kryesisht zonën e Marche në Lacio.

Të pastrehët janë me mijëra ndërkohë që vazhdohet të gërmohet me shpresën për të gjetur të mbijetuar.

Situata sizmike në këtë zonë vazhdon të jetë me një aktivitet të lartë me shumë tërmete që pasojnë njëri tjetrin në zonë./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close