Klubin futbollistik francez Olympique de Marseille e blenë miliarderi amerikan Frank McCourt

TIRANE, 29 Gusht /ATSH-AFP/. – Miliarderi  amerikan Frank McCourt, ish-pronar i klubit te basketbollit te Los Angeles Dodgers, ka blere klubin e Olimpik Marsejes nga pronarja Margarita Louis-Dreyfus, bene te ditur te dy pale te henen.

la-1472485407-snap-photo

Frank McCourt, djathtas, me pronaren e Olympique de Marseille Margarita Louis-Dreyfus dhe Kryetarin Marseille, Jean-Claude Gaudin

“Transaksionet do te perfundojne brenda disa javesh”, deklaroi ne anglisht Frank McCourt gjate nje konference shtypi ne bashkine e Marsejes.

Asnje shifer nuk eshte dhene lidhur me blerjen, pasi diskutimet vazhdojne per detaje te transaksionit.

“Eshte nje dite e vecante per mua dhe per familjen time”, theksoi McCourt, duke konfirmuar blerjen “e klubit me te mire ne France dhe nje nga me te miret ne bote”. “Miredita te gjitheve! Frengjishtja ime nuk eshte shume e mire”, theksoi ai ne frengjisht.

Franck McCourt eshte prezantuar si nje “i pasionuar gjithnje pas sportit”, duke blere Dodgers ne 2012 per 2,15 miliarde dollare. Ai eshte ne krye te shume shoqerive investitore

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close