Një objekt misterioz është shfaqë afër brigjeve të plazhës Fort Lauderdale Highland javën e kaluar


Një objekt misterioz është shfaq afër brigjeve të Fort Lauderdale Highland Beach javën e kaluar dhe, pas një inspektimi, nga Roja bregdetare e SHBA e cila ende është e pa fjalë për atë se çfare është dhe nga ku erdhi ajo.

The Sun Sentinel ka raportuar se, objekti cilindrik metalik i madh u hetua për herë të parë nga Mark Engelhardt, i Austin, Texas, i cili ishte për vizitë te prindërit e tij kur ai e pa objektin duke “nxjerrë kokën” sipër ujit,diku rreth 150 metra nga bregdeti.

Objekti 20-këmbë-i gjatë është rreth 3.5 kembe ne diameter, është i theksuar në pjesën e përparme, dhe ka një bisht portokalli që ishte lehtë për tu parë nga bregu.

objekti në ujë
“Ne menduam se ishte një vozë mbi ujë apo diçka që ra nga ndonjë anije. Por kjo nuk është se ishte patjeter ashtu,” tha ai. “Unë vij nga Teksasi tri herë në vit për të parë prindërit e mi, për të kapur disa rreze dielli, rri në pishinë dhe pastaj të ndodh kjo .”
Engelhardt tha se ajo dukej si një nëndetëse e improvizuar, që do ishte përdorur për të kontrabanduar drogë ose kontrabanda të tjera të paligjshme.

Me fotot në dorë, Engelhardt shkoi bindur se Rojet bregdetare dhe Sherifi nga Zyra e Palm Beach County do e hetojnë dhe identifikojnë . Mirpo as ata nuk mundën ta identifikojnë objektin.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close