UEFA:Ekipi korçar Skënderbeu manipuloi 50 ndeshje

TIRANE, 9 Shtator /ATSH/- UEFA ka publikuar sot arsyet se pse ka dënuar Skënderbeun me 1 vit jashtë Kupave të Europës, duke zbuluar se ekipi korçar kishte manipuluar ndeshjet si në kompeticionet europiane, ashtu edhe në kampionatin shqiptar.

48097106

Sipas UEFA-s, Skënderbeu ka manipuluar mbi 50 ndeshje, 41 prej të cilave janë luajtur në Shqipëri.

Në raportin e publikuar nga UEFA, korçarët kanë manipuluar 5 ndeshje të ligës së kampionëve dhe 2 ndeshje të Europa League.

14256567_10155013495327080_2137414384_n

Sipas UEFA-s, Skënderbeu ka manipuluar për qëllime fitimit të paligjshëm nëpërmjet basteve ndeshje të Kampionatit shqiptar, të Kupës së Shqipërisë, ndeshje të Ligës së Kampionëve, ndeshje të Ligës së Europës dhe disa miqësore.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close