Tërmet i fortë e ka goditur Tanzaninë.Ka të vdekur

Tërmet i fortë e ka goditur Tanzaninë.S’paku dhjetë të vdekur nga tërmeti i shkallës 5,7 sipas Rihterit.Epiqendra e të cilit ishte sipas të gjitha gjasave gjashtë metra në thellësi,përderisa lëkundja më e madhe është ndierë në perëndim të liqenit të njohur Victoria.

Ky tërmet është ndier edhe në shtetet fqinje ,Keni dhe Ugandë,dhe ka frikë se numëri i viktimave mund të rriet.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close