Kjo recetë forcon dhe rindërton eshtrat dhe nyjet e gjurit!

Sipas fjalëve të ekspertëve ,mbajtja e trupit në formë të gabuar është një nga shkaktarët kryesor i dhembjeve të shpinës,dhembjeve të nyjeve si dhe atyre të këmbëve.Këto sëmundje shpesh mund të shpiejnë në komplikime të tjera,dhe tërë ajo çka ju mund të bëni është ta parandaloni.

knee-arthritis

Ka një recept që forcon strukturen e eshtrave,dhe i cili kthen funksionimin normal të nyjeve dhe gjunjëve.

1 kg mjaltë

10 lugë gjelle me flax

50g Fara kungulli

5 lugë susam

3 lugë rrush të thatë

50g fara luledielli

50 g kokrra gruri

E tëra çka ju duhet është të kombinohen përbërësit në një tas të madh, përziej deri sa të jet kombinuar mirë, përzierja e fituar të transferohet në një kavanoz qelqi.

Merrni një lugë nga ky ilaç para ngrënies së mëngjesit dhe para drekës. Kjo përzierje jo vetëm që do të forcojë nyjet dhe muskujt e zemrës, por do të përmirësojë elasticitetin e ligamenteve dhe kordeve.Përveç kësaj, metabolizmi do të veprojë me shpejtësi të plotë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close