Albin Kurti dhe Visar ymeri,sot në Tiranë

PRISHTINE, 20 Shtator/ATSH/- Lëvizja Vetëvendosje, organizon sot në Tiranë një takim publik që ka në fokus çështjen e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi.

Sipas njoftimit, të VV-së, ditën e martë me datë 20 shtator, në orën 18:00 në sallën UNESCO te Muzeu Kombëtar, Lëvizja Vetëvendosje organizon në Tiranë një takim publik që ka në fokus demarkacionin.

ymeri-kurti

Pas tërheqjes së qeverisë së Kosovës nga marrëveshja e kufirit me Malin e Zi, liderët e Vetëvendosjes kanë mbajtur takime edhe në Prishtinë.

Organizimi në sallën “UNESCO”, në Muzeun Kombëtar vjen pas protestave të shumta popullore në mbrojtje të integritetit dhe sovranitetit të Kosovës, prej më shumë se një viti.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close