Kështu e përmirësoni pasqyren e gjakut tuaj

Anemia është problem i madh i atyre që janë të prekur nga ajo,e cila nuk konsiderohet sëmundje,por e cila mund të jet simptom i ndonjë sëmundjeje serioze.Nëse mjeku juaj nuk thotë se ju keni ndonjë lloj serioz anemie e cila shërohet ekskluzivisht me intervenim medicinal,anemia juaj mund të jet shkaktuar nga ushqimi i gabuar.Ndoshta keni mungesë hekuri,vitamine B12 ose acid folik.Niveli i rruazave tuaja të gjakut ka rënë dhe trupi juaj nuk merr mjaftueshëm oksigjen,ndërsa hmoglobina e ulët e cila bartë oksigjenin deri te disa pjesë trupi mund të jetë e rrezikshme për shëndetin tuaj.Për këtë arsye mënyren e të ushqyerit pasurojeni me barëra/ushqime natyrore kunder anemisë.

2016-24-9-10-14-59

SUSAM
Fara e zezë e susamit është burim i shkëlqyer i hekurit,dhe kështu mund ta përdorni për ta luftuar aneminë.
Derdheni nj lugë susam në ujë dhe lejeni të rrijë aty dy orë.Procesone atë në mënyrë që të fitoni pastë.Shtoni një lugë mjaltë dhe përziejeni mirë.Merrni pastaj nga një lugë nga kjo pastë dy herë në ditë,

SPANAQ
Vetëm gjysmë gote spanaq është e gjitha ajo që juve ju duhet ta forconi gjakun.Është i pasur me vitaminë A B9 E C,hekur,kalcium dhe beta karoten.Integrone këtë perim në ushqimin tuaj të përdishëm,por keni kujdesë ta zieni sepse në atë mënyrë ju zvogloni acidin oxalic i cili pengon absorbimin e hekurit.

Spanaqin shtojani salatës suaj.Nëse vetëm se e përdorni atëhere shtojeni sasinë dhe nëse e përzieni me selino, brokoli, lakër jeshile,cress do të fitoni një shtesë të shëndetshme dhe ndryshe.

Zieni gjysmë gote spanaq në një enë uji,në mënyrë që të bëni supë.Shtoni erëzat e tuaja të pëlqera dhe këtë supë të shijshme hane dy herë në ditë.

Në një gotë me lëng nga fletat e spanaqit shtoni dy lugë mjaltë.Këtë lëng pijeni çdo ditë,në 40 ditët e ardhme.

PATLIXHANI (i kuq)
Nuk është e mjaftueshme të keni sasinë e duhur të hekurit,është e nevojshme që atë trupi juaj ta absorboj.Patlixhani është i shkëlqyeshëm për absorbimin e hekurit.Është i pasur me vitaminë C dhe likopen.

Hani patlixhan të freskët çdo ditë.Bëni sallatë me të,sendviç,ose thjesht hane atë ashtu si është.

Pijeni një gotë lëng nga patlixhani të pakten njëherë në ditë.
Shtoni patlixhan ushqimeve që ju gatuani.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close