Kryeministri Edi Rama zhvilloi të shtunën një takim me kancelaren gjermane, Angela Merkel

TIRANE, 24 Shtator/ATSH/- Kryeministri Edi Rama zhvilloi të shtunën një takim me kancelaren gjermane, Angela Merkel.

14425495_10154041638796523_8967560699433849677_o-267x200

Takimi u zhvillua në kuadër të samitit “Migrimi përgjatë rrugës ballkanike” që u mbajt në Vjenë, Austri, ku kryeministri Rama mori pjesë me ftesë të kancelarit austriak Christian Kern .

Rama publikoi foton me kancelaren gjermane Merkel në rrjetin social “facebook”, duke e titulluar atë “Photo of the day”, por nuk jepen të dhëna lidhur me temën e diskutimit gjatë takimit.

Samiti bashkoi në një diskutim të përbashkët për çështjen e refugjatëve, kryeministrat e vendeve të Ballkanit, kancelarin austriak Christian Kern, kancelaren gjermane Angela Merkel, kryeministrin e Hungarisë Victor Orban, të Sllovenisë Miro Cerar, si dhe Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close