Haradinaj-Limaj: Bisedimet me Serbinë të ndërpriten

PRISHTINË, 7 Tetor /ATSH/- Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, kërkuan të premten nga qeveria që ta ndërpresë dialogun me Serbinë.

haradinaj-e-limaj

Në një konferencë të përbashkët për shtyp Limaj dhe Haradinaj theksuan se “nuk duhet të vazhdohet dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe të vazhdojmë të punojmë në shndërrimin e FSK-së në ushtri”.

Dy kryetaret e AAK-së dhe Nismës kërkuan që pas Demarkacionit dhe Asociacionit, vendi duhet rgjentisht të kalojë në një fazë tjetër të adresimit të temave që janë urgjente.

Haradinaj tha se “lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar duhet të prodhonte rezultate dhe jo deklarata”

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close