Gjatë javës së ardhshme mund të ketë reshje bore dhe ulje temperature

  • Era do fryej nga veriu,. Të dielën pritet të bie borë në vendet malore, ndërsa në zonat e ulëta është e mundur që të ketë reshje bore gjatë javës së ardhshme .

Koha për Kosovë

 

Gjatë javës së ardhshme temperatura zakonisht do të jetë nga pesë deri në 10 gradë, dhe pastaj ditët tjetëra do të mbajë kryesisht mot me re dhe i ftohtë, vende vende me shi dhe borë.

Në 15 gradë do të ulet zhiva në termometër në ditët e ardhshme, ndërsa maksiamlja në fund të muajit do të jetë 13 gradë!Reshjet do jenë të intensitetit,kryesisht të ulët.

  • Në fund të nëntorit dhe në fillim të dhjetorit ne mund të presim që temperatura do të rritet për disa gradë, kështu që ajo maksimalja ditore mund të jetë deri në 13 gradë. Por temperaturë deri në 20 gradë nuk do të ketë ma. Para nesh është periudha me shi dhe me erë.Është e mundur edhe me borë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close