Kanella ndihmon kundër shtypjes së lartë të gjakut

Përveç ushqimeve të tjerë të njohur, për të luftuar vrasësin e heshtur,shtypjen e lartë të gjakut është edhe kanella ajo që ndihmon. Karakteristikë e kësaj erëze është se shkon mirë me pite me mollë, por është gjithashtu e dobishme për kontrollin e presionit të gjakut.

Mjafton të hedhni disa gram kanellë në dietën tuaj të përditshme, e e cila do të ndihmojë për të kontrolluar tensionin e lartë të gjakut. Ajo mund të jetë e kombinuar me çajra dhe pije, dhe mund ta shtoni edhe në jogurt dhe tia shpërndani një sallate pemësh.

Studime të shumta kanë konfirmuar se të dy ai systolik -i epërmi dhe ai diastolic apo të poshtëm te të rriturit e redukton kanella aromatike.

“Unë me siguri do të rekomandojë përfshirjen e kanellës në dietën e përditshme, por jo kjo vetëm do të ndihmojë në uljen e presionit të gjakut. Dieta duhet të përshtatet me gjendjen shëndetësore të trupit dhe është një aktivitet thelbësor dhe i rregullt fizik për shkak se vetëm kanella nuk mund ta bëjë atë”, ka thënë autori libri “The SooperfoodsRr diet” Wendy Bazilian.20131027101935130577

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS:
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close