Masonët më të njohur ndër mote

Masonët më të njohur ndër mote

Flitet se së shpejti do të publikohen në internet lista dhe të dhënat e dy milion Masonëve dhe të bëhet i ditur ndikimi i tyre në shoqëri.

masonery

Ndër anëtarët e njohur ishin Oscar Wilde, Rudyard Kipling, Duka i Uellingtonit, e mendohet se një këngëtar për të cilin dyshohej se ishte Jack Ripper është liruar për shkak se ishte një mason.

Mes rradhëve të Masonëve ishin dhe Sir Winston Churchill, Edward VII, George VI, Edward VIII, eksploruesit Ernest Shackleton dhe kapiteni Robert Falcon Scott, shkencëtarët Edward Jenner dhe Sir Alexander Fleming.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close