Putin:Do ketë pasoja për rrëzimin e avionit

Ja çfare thotë Presidenti Rus Putin në lidhje me incidentin e fundit kur u rrëzua avioni ushtarak rus nga ana turke.

plane-

“Pilotët rus dhe avioni nuk kanë qenë kërcnim për Turqinë.Avioni i rrëzuar ka kryer detyrën në luftën kundër shtetit islamik.Ai avion ka kryer sulme preventive në pozicionet e teroroistëve,kurse Turqia e ka gjuajtur,pa marrë parasyshë atë se ne kemi arritë marrveshje me SHBA që incidentet në hapësirën ajrore duhet shmangur”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS:
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close