NATO thirrje Ankarasë dhe Moskës për ulje të tensionit

Këshilli i NATO u ka bërë thirrje  Ankarasë edhe Moskës për qetësim dhe ulje të tensionit në mes tyre.

NATO

Këtë e deklaroi Jens Stoltenberg sekretar gjeneral i NATO dhe tha se ”
diplomacia dhe zvogëlimi i tensioneve janë shumë të rëndësishme në këto rrethana”

Stoltenberg ,pasnjë takimiurgjenttë Këshillit të NATO-s me kërkesën e Ankarasë , tha se kishte dhe se pret edhe ma tutje kontakte mëtejshme midis Ankarasë dhe Moskës , duke shtuar se NATO-ja do të vazhdojë të monitorojë nga afër zhvillimin e ngjarjeve në kufirin juglindore të NATO-s dhe bëri thirrje për krijimin e mekanizmave që incidente të tilla të mos ndodhin përsëri

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close