Ndrroi jetë akademiku Jorgo Bulo

Historiani i letërsisë,kritiku letrar dhe profesori Jorgo Bulo është ndarë nga jeta në moshën 76 vjeçare më 26 e ejte.Ai ndërroi jetë në Përmet ku ishte i pranishëm tek aktiviteti “Ditët Naimiane”.

12299336_947626271939216_6926767809413528908_n

NJOFTIM
Me hidhërim të thellë Akademia e Shkencave e Shqipërisë njofton ndarjen nga jeta, papritur, sot më datë 26 nëntor 2015, të akademikut Jorgo Bulo, historian i letërsisë, kritik letrar, profesor.
Ceremonitë në nderim të Tij do të bëhen me dije në një njoftim të dytë.

Shprehim ngushëllimet më të thella për bashkëshorten, vajzën dhe familjarët.

Tiranë, më 26 nëntor 2015

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close