Tyson Fury kampion i ri i botës në bok pasi mbrëmë mposhti Wladimir Klitschko

Tyson Fury kampion i ri i botës në bok pasi mbrëmë mposhti Wladimir Klitschko

Mbrëmë në një meç boksi në mes kampionit të deritashëm të tri kategorive WBA, WBO i IBF ,Wladimir Klitschko dhe Britanezit 27 vjeç nga Manchester Tyson Fury u shpall kampioni i ri botëror në boks i kategorisë së rëndë .

klitch

Në një meç spektakular në Dyseldorf ftoi Fury pas 12 rundave boksi me rezultatin
(115-112, 115-112, 116-111)

4fury

Ky ishte meçi i parë i humbur i ukrainasit që nga viti 2004 dhe i treti me radhë në karierën e tij si bokser.Përderisa Fury fitoi meçin e tij të 25,dhe u bë kampion i kategorisë së rëndë në verzionet WBA, WBO i IBF

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close