Kur jeni nervoz konsumoni pak nga Selino

Hipokrati u ka rekomanduar pacientëve të tij bimën selino si një lloj qetësuesi.

selino 1

Sekreti Selinos qëndron në atë se është i mbushur me magnez, kalium dhe kalcium, të cilat së bashku ndikojnë në lehtësimin e tensionit.

Përveç kësaj trio të fuqishme, selino është edhe bimë që përmban një përqindje të lartë të lëngjeve, dhe konsiderohet nga shumë si një aleat ideal në luftën kundër peshës së tepërt.

Kërcell i selinos përmban 83 për qind e ujit dhe sasi të shëndetshme fibrash dhe ndikon në ndjenjën e ngopjes.

Kombinimi i kaliumit dhe natriumit, të cilat janë gjetur në selino, ndihmon në rregullimin e lëngjeve të trupit dhe stimulon prodhimin e urinës, dhe në këtë mënyrë ndikon edhe në heqjen e toksinave nga trupi, që këtë bimë e bënë diuretik ideal.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS:
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close